Kredyt gotówkowy pomaga szybko uzyskać środki na dowolny cel. Najprostszym sposobem na uzyskanie finansowania jest kredyt online – bez zbędnych formalności i wychodzenia z domu. Jeśli interesuje Cię taka pożyczka gotówkowa, powinieneś poznać kilka podstawowych faktów. Jak działa kredyt gotówkowy online i co zrobić, by zyskać finansową wiarygodność? Przeczytaj nasz poradnik – kredyt przez Internet nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic!

Kredyty gotówkowe – sposób na realizację marzeń

Szybkie i bezpieczne pożyczki gotówkowe online to popularny i wygodny sposób na realizację marzeń. Na kredyty gotówkowe decyduje się coraz więcej Polaków, ponieważ pozwalają na zdobycie dodatkowych środków przy zachowaniu minimum formalności.

Co więcej, obecnie banki i różne instytucje finansowe wręcz prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert. Zyskują na tym przede wszystkim klienci. Mając wybór, możesz przeanalizować różne opcje dostępne na rynku i wybrać taką, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Czy zastanawiałeś się, jak znaleźć i otrzymać dobry kredyt gotówkowy? Jeśli tak, w naszym poradniku znajdziesz wiele praktycznych informacji. Niektóre z nich dotyczą podstaw wiedzy o produktach bankowych, a inne pomagają w wyborze najkorzystniejszej oferty.

Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór praktycznych porad, które odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania. Dowiesz się na przykład:

 • Czym jest kredyt gotówkowy i jakie formalności trzeba spełnić, żeby go otrzymać?
 • Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową i uzyskać kredyt online?
 • Gdzie znaleźć i jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki gotówkowej?

Kredyt gotówkowy – poznaj go bliżej

Co to jest kredyt gotówkowy?

Pożyczka gotówkowa to zobowiązanie, które bank wypłaca na rzecz klienta indywidualnego. Zasadniczo, kredyt jest wypłacany w gotówce lub przelewem na wskazany przez kredytobiorcę rachunek bankowy. Pożyczkę tego typu w świetle prawa uważa się za kredyt konsumencki.

Podstawę prawną stanowi tu Ustawa z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim. Zgodnie z jej postanowieniami, klient (czyli konsument) może otrzymać kredyt gotówkowy w kwocie niższej niż 255.550 PLN lub walucie obcej, której równowartość jest mniejsza niż wspomniana kwota.

Kredyt gotówkowy – jakie prawa ma konsument?

Ponieważ kredyt gotówkowy online zalicza się do grupy kredytów konsumenckich, zawierając umowę zyskujesz liczne korzyści. Kredytobiorca otrzymuje szczególną ochronę prawną, która wynika z zapisów właściwej ustawy. Zobacz, jakie prawa przysługują klientom, którzy decydują się na kredyt indywidualny gotówkowy:

 • Masz prawo do wcześniejszego otrzymania projektu umowy
 • Otrzymujesz formularz informacyjny o kredycie konsumenckim i wszelkie inne dokumenty, które pomagają w podjęciu decyzji o zawarciu umowy z bankiem
 • W terminie 14 dni od zawarcia umowy masz prawo od niej odstąpić bez ponoszenia dodatkowych kosztów
 • Masz gwarancję możliwości wcześniejszej spłaty kredytu – bank nie może tego zablokować ani opóźniać
 • W przypadku odmowy z powodu negatywnej weryfikacji w bazie BIK lub BR, bank musi udzielić stosownych wyjaśnień

Jaką kwotę kredytu można otrzymać?

Obecnie banki mają dużą swobodę w określaniu tego, jakiej wysokości są udzielane przez nie kredyty gotówkowe online. Ponieważ każda instytucja finansowa wykorzystuje indywidualne algorytmy do określania ryzyka i zdolności kredytowej, nie ma jednej odpowiedzi o maksymalną kwotę pożyczki.

Bardzo często bank dostosowuje swoją ofertę do możliwości kredytowych konsumenta. Może się zdarzyć, że ten sam klient otrzyma zupełnie inną ofertę w różnych instytucjach finansowych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pożyczka gotówkowa to bardzo spersonalizowany produkt.

Warto jednak pamiętać, że zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, pożyczka internetowa nie może przekroczyć kwoty 255.550 zł. W praktyce banki zwykle ustawiają górną granicę na poziomie 150 lub 200 tysięcy złotych.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Pożyczki gotówkowe można przeznaczyć na dowolny cel prywatny. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają konsumenci w kraju i za granicą. Szybki i bezpieczny kredyt przez internet możesz wykorzystać na zakup samochodu, sfinansowanie rodzinnych wakacji lub remont mieszkania. Co więcej, uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć również na bieżące wydatki. Okazuje się to szczególnie przydatne w przypadku wystąpienia różnych zdarzeń losowych.

Udzielając kredytu gotówkowego, bank nie weryfikuje sposobu wydatkowania przelanych środków. Klient nie musi zobowiązywać się do dysponowania pieniędzmi w określony sposób, przedstawiać faktur ani oświadczeń. Otrzymaną gotówkę lub przelew na konto możesz wykorzystać według własnego upodobania. Taka wygoda sprawia, że kredyty gotówkowe są coraz powszechniejsze.

Do korzyści, jakie oferuje pożyczka gotówkowa należą atrakcyjne i niskie oprocentowanie oraz przejrzyste warunki kredytowania. Wiele banków przygotowuje akcje promocyjne, które pozwalają w pełni wykorzystać ten sposób finansowania. Szybki kredyt przez internet może okazać się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujesz gotówki na dowolny cel prywatny.

Kto może otrzymać dobry kredyt gotówkowy?

O szybki kredyt gotówkowy przez internet może wnioskować każdy, kto ukończył 18 lat i ma dokument tożsamości oraz zdolność do czynności prawnych. Nie może to być osoba ubezwłasnowolniona. Z punktu widzenia banku niezbędne jest też posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej.

Dla jej określenia, kredytodawca wymaga wypełnienia stosownych dokumentów. Może chodzić między innymi o formularze dotyczące wysokości otrzymywanych zarobków. Bardzo często potrzebne są zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach, które wystawia pracodawca. Niekiedy promocyjne warunki kredytów pozwalają na wykorzystanie zeznania podatkowego PIT jako dokumentu poświadczającego dochód.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt?

Wysokość miesięcznych zarobków to jedynie jeden z czynników, które decydują o tym, czy bank przyzna kredyt gotówkowy. Liczy się także stabilność uzyskiwanych dochodów, w tym wysokość miesięcznych kosztów utrzymania oraz dobra historia kredytowa. Zbiór różnych parametrów, które mają wpływ na ostateczną decyzję kredytodawcy, to zdolność kredytowa klienta.

Umowa kredytowa – jak ją zrozumieć?

Zaciągając kredyt przez internet, musisz przeczytać i podpisać umowę kredytową. Jak zrozumieć wszystkie zawarte w niej zapisy? Niektóre są bardzo czytelne i oczywiste – na przykład pojęcia kredytodawcy i kredytobiorcy. Jeśli chodzi o mniej znane pojęcia, poniżej zawarliśmy najistotniejsze wyjaśnienia:

 • Kwota kredytu to suma, którą bank wypłaca na podstawie zawartej umowy. Zalicza się do niej środki, które otrzymasz „na rękę” oraz wszystkie opłaty i prowizje, jeśli zdecydujesz się na ich kredytowanie
 • Rata kredytu to kwota Twojego miesięcznego zobowiązania. Składa się na nią rata kapitałowa oraz rata odsetkowa
 • Oprocentowanie kredytu (inaczej oprocentowanie nominalne) to stopa procentowa, według której Twój bank będzie naliczał odsetki. Oprocentowanie może być stałe (przez cały okres obowiązywania umowy) lub zmienne (publikowane np. co miesiąc lub kwartał)
 • RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to procentowy miernik kredytu. Wartość uwzględnia oprocentowanie pożyczki oraz wszelkie związane z nią koszty – opłaty i prowizje.
 • Całkowity koszt kredytu to suma wszystkich kosztów związanych z pożyczką. Do kosztu całkowitego zalicza się suma odsetek, prowizja za udzielenie kredytu oraz składka za ubezpieczenie (opcjonalnie)
 • Harmonogram spłat kredytu to najcześciej tabela, w której zobaczysz terminy spłaty poszczególnych rat oraz ich wpływ na wartość zadłużenia

Zdolność kredytowa – wszystko, co musisz wiedzieć

Czym jest zdolność kredytowa?

Zgodnie z Ustawą prawo bankowe, zdolność kredytowa konsumenta to zdolność do regulowania rat zobowiązania wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. W gruncie rzeczy każdy bank ma swój system oceniania zdolności kredytowej klienta. Z pewnością go uruchomi, zanim przyzna kredyt przez internet. Chociaż banki korzystają z różnych algorytmów, można wyróżnić wiele cech wspólnych.

W jaki sposób kredytodawca określa zdolność klienta? Banki oferujące kredyty online często badają obecną sytuację finansową konsumenta, jego historię kredytową oraz stabilność zatrudnienia. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych czynników i zastanówmy się, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową

Obecna sytuacja finansowa jest ważna

Starając się o kredyt gotówkowy, być może będziesz musiał przedstawić różne dokumenty, które potwierdzają Twoją zdolność kredytową. Badając sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy, bank bierze pod uwagę między innymi wysokość dochodów uzyskiwanych na podstawie umowy o pracę.

Z punktu widzenia banku to bardzo ważne, żebyś zarabiał wystarczająco dużo. Dzięki temu nie tylko uregulujesz zwykłe miesięczne zobowiązania (czynsz, opłaty, koszty utrzymania), ale będziesz mógł regularnie spłacać kredyt gotówkowy. Dlatego im więcej zarabiasz, tym większą masz zdolność kredytową.

Analiza jakościowa dochodów konsumenta

Przed zawarciem umowy o kredyt gotówkowy online, bank zweryfikuje jeszcze inne dane, które mogą wpłynąć na spłatę zobowiązania w terminie. Fachowo takie działanie nazywa się analizą jakościową. Bank sprawdzi między innymi wiek, stan cywilny i poziom wykształcenia klienta. Nie bez znaczenia pozostaje również stanowisko, które zajmuje oraz forma zatrudnienia. Podstawowym wymaganiem z pewnością będzie umowa o pracę na czas nie krótszy niż planowany okres kredytowania.

Do czynników, które pozytywnie wpływają na wiarygodność klienta, należy na przykład fakt posiadania samochodu i ubezpieczenia na życie. Niekiedy banki sprawdzają, jak długo mieszkasz pod obecnym adresem. Chociaż różne instytucje stosują indywidualne parametry, taka ocena – nazywana też scoringiem kredytowym – ma realny wpływ na to, czy otrzymasz kredyt online.

Wysokość miesięcznych zobowiązań

Bank zakłada, że kredyt online może otrzymać klient, który bez trudu poradzi sobie z regulowaniem zwykłych comiesięcznych wydatków. Dla takiej osoby spłacanie obowiązania w terminie nie powinno być dużym obciążeniem. W tym celu proces badania zdolności kredytowej opiera się również na analizie realnych wydatków. Sprawdzając dochody i wydatki klienta, bank jest w stanie ocenić, jaka kwota pozostanie mu na regulowanie raty kredytu.

Oczywiście żaden bank nie sprawdzi szczegółowo Twoich rachunków i paragonów. Instytucje finansowe bazują na uśrednionych danych, publikowanych w Polsce przez Główny Urząd Statystyczny. Według oficjalnych statystyk, wydatki na utrzymanie gospodarstwa jednoosobowego wynoszą średnio 1000-1300 zł, przy czy każdy kolejny domownik podnosi tę kwotę o jakieś 800-1000 zł. Dane mogą się różnić w zależności od województwa i miasta, w którym mieszkasz.

Wysokość aktualnych zobowiązań

Dla banku bardzo ważna jest wysokość Twoich aktualnych zobowiązań. Jeśli już teraz spłacasz jakiś kredyt internetowy, limit odnawialny w koncie lub kupiłeś coś na raty, będzie to wpływać na Twoją zdolność kredytową. Sam fakt posiadania jakiegoś zobowiązania nie skutkuje odrzuceniem wniosku. Niemniej pod uwagę będzie brana wysokość miesięcznych dochodów oraz aktualnych zobowiązań. Im mniej zobowiązań masz na swoim koncie, tym większa jest Twoja zdolność kredytowa.

Historia kredytowa konsumenta

Ostatnim czynnikiem, który bank weźmie pod uwagę, będzie historia kredytowa. Jeżeli w przeszłości otrzymałeś kredyt przez internet, kredytodawca sprawdzi w odpowiedniej bazie danych, czy spłacałeś swej zadłużenie w terminie. Praktyka pokazuje, że to bardzo ważny punkt w ocenie ryzyka kredytowego. Banki bardzo niechętnie przyznają kredyt gotówkowy klientom, którzy poprzednie zobowiązania regulowali niesystematycznie.

Skąd instytucje finansowe czerpią informacje o przeszłości danego klienta? Podstawowym źródłem danych jest Biuro Informacji Kredytowej, czyli BIK. Właśnie tam bank może szybko zweryfikować aktualny stan zadłużenia i historię osoby wnioskującej o kredyt internetowy. Praktycznie zawsze przy wypełnianiu wniosku o pożyczkę gotówkową, trzeba wyrazić zgodę na sprawdzenie przez bank zapisów znajdujących się w BIK.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Jeżeli starasz się o kredyt przez internet, warto byś zadbał o swoją zdolność i wiarygodność kredytową. Jak to zrobić? Po pierwsze, weź pod uwagę swoją formę zatrudnienia. W banku mile widziana jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Inne umowy, na przykład o umowa o dzieło lub umowa zlecenie zdecydowanie obniżają stabilność Twoich zarobków. Przynajmniej z punktu widzenia kredytodawcy.

Jeżeli natomiast prowadzisz jednoosobową firmę i chcesz wziąć kredyt online, bank może wymagać zeznania podatkowego PIT za ubiegły rok. Dlatego jeśli tylko możesz, zadbaj o stabilne zatrudnienie – to pierwszy krok do zbudowania zdolności kredytowej. Jakie jeszcze sposoby warto wykorzystać?

Wybierz dłuższy okres kredytowania

Pożyczka internetowa daje możliwości wyboru różnego okresu kredytowania. Oczywiście im dłużej spłacasz zobowiązanie, tym wyższy jest jego całkowity koszt. Jednak wydłużenia okresu kredytowania sprawia, że miesięczna rata staje się niższa. To z kolei może zwiększyć Twoje możliwości i zdolność kredytową.

Rozważ kredyt w towarzystwie

Pożyczka gotówkowa nie zawsze musi być zaciągana przez jedną osobę. Prawo bankowe i ustawa o kredycie konsumenckim nie zabraniają zawierania umów na wspólny kredyt gotówkowy. Okazuje się, że w dobrym towarzystwie wiarygodnych finansowo rodziców, partnera lub rodzeństwa, Twoja zdolność kredytowa może być dużo większa! Dodatkowy kredytobiorca to także kolejne zabezpieczenie dla banku, dlatego wspólny kredyt przez internet jest zawsze mile widziany.

Jak zbudować dobrą historię kredytową?

Ponieważ pożyczka gotówkowa przez internet udzielana jest przede wszystkim osobie o dobrej historii kredytowej, warto o nią zadbać. Jak to zrobić? Zanim weźmiesz kredyt online przeanalizuj, jak spłacałeś swoje zobowiązania do tej pory. Zobacz, jakich zasad warto się trzymać, żeby budować swoją wiarygodność finansową:

 1. Zawsze spłacaj wszystkie kredyty w terminie. Banki z dużą dozą ostrożności podchodzą do klientów, którzy są nieregularni i niesystematyczni
 2. Samodzielnie sprawdzaj swoją historię w BIK. Możesz napisać do BIK prośbę o udostępnienie Twoich danych. Zobaczysz każdą nieprawidłowość i będziesz mógł ją zgłosić
 3. Kupuj drobne rzeczy na kredyt i spłacaj je w terminie. Dzięki temu bank będzie postrzegać Cię jako wiarygodnego klienta i chętniej przyzna kredyt gotówkowy online
 4. Wyrażaj zgodę na przetwarzanie danych o spłaconych kredytach. To sprawi, że na Twoim koncie w BIK pojawi się dobra historia kredytowa
 5. Uważaj na pętlę zadłużenia. Żeby nie znaleźć się na czarnej liście dłużników, kontroluj swoje wydatki. Nie spłacaj jednego kredytu gotówkowego kolejnym – to błędne koło
 6. Jeśli nie możesz spłacić jakiejś raty w terminie, jak najszybciej skontaktuj się z kredytodawcą i dąż do porozumienia, żeby opóźnienie nie popsuło Twojej historii kredytowej

Wygodny sposób na otrzymanie pożyczki gotówkowej

Skoro zadbałeś już o swoją zdolność kredytową i masz wiarygodną historię, jesteś gotowy na najlepsze kredyty gotówkowe. Jak otrzymać taką pożyczkę? Dawniej jedynym sposobem było udanie się do placówki wybranego banku, koniecznie z kompletem wymaganych dokumentów. Obecnie coraz częściej sięgamy po inne praktyczne rozwiązanie – kredyt gotówkowy online. Można go otrzymać już po spełnieniu minimum formalności – nie musisz nawet ruszać się z domu!

Jeśli chodzi o kredyt, internet to najlepsze miejsce do wyszukiwania atrakcyjnych ofert. Bardzo często pożyczka gotówkowa udzielana online traktowana jest przez bank priorytetowo. Wiele instytucji finansowych przygotowuje programy promocyjne, kuszące niskim oprocentowaniem lub wygodnymi warunkami spłaty. Jeżeli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania i wziąć kredyt przez internet, zobacz, jakie dokumenty będą Ci potrzebne.

Jakich dokumentów wymaga bank?

Starając się o kredyt przez internet na konto, powinieneś być gotowy okazać dokumenty, które potwierdzają wysokość osiąganych dochodów. Najczęściej stosowane są zaświadczenia o zarobkach, które wystawia i potwierdza pracodawca. Na takich zaświadczeniach widnieją też informacje o charakterze umowy z pracodawcą oraz czasie zatrudnienia.

Alternetywą dla zaświadczeń pozostają deklaracje PIT za rok ubiegły lub wyciągi z konta (za okres 3 lub 6 miesięcy). Ponieważ proces oceny zdolności kredytowej może różnić się w zależności od banku, warto zawczasu zapytać o niezbędne dokumenty. Dzięki dopełnieniu wszystkich formalności, łatwiej uzyskać dobry kredyt gotówkowy przez internet.

Rodzaj dokumentu zależny od źródła dochodu

Przyznając kredyt gotówkowy online, standardowo bank wymaga dokumentu, który odpowiada źródłom uzyskiwanych dochodów. Zobacz, czego będziesz potrzebować:

 • Dla osób zatrudnionych na umowę o pracę: zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości średniego miesięcznego wynagrodzenia
 • Dla emerytów i rencistów: decyzja o przyznaniu świadczenia lub kopia ostatnio wypłaconej emerytury lub renty
 • Dla rolników: zaświadczenie o posiadaniu lub wydzierżawieniu gospodarstwa rolnego
 • Dla osób samozatrudnionych (także jednoosobowa działalność gospodarcza): zeznanie podatkowe PIT za rok ubiegły, potwierdzone przez właściwy Urządź Skarbowy

Kredyt bez zaświadczeń dostępny dla każdego

Kompletowanie wszystkich wskazanych wcześniej dokumentów zajmuje sporo czasu i może być naprawdę kłopotliwe. Jak obejść te wymogi formalne i łatwo otrzymać kredyt przez internet od ręki? Rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa online bez zaświadczeń.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest w pełni bezpiecznym źródłem finansowania na dowolny cel prywatny. Coraz więcej banków w zawiera w swojej ofercie propozycję atrakcyjnych pożyczek online, dzięki czemu klienci mogą wybierać spośród wielu możliwości.

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń niekiedy bywa nazywany kredytem na dowód lub kredytem na oświadczenie. Na czym polega taka pożyczka?

Czym jest kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń to zwykła pożyczka gotówkowa o uproszczonej procedurze weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Jest to więc bardzo proklienckie rozwiązanie, które pozwala na zdobycie dodatkowych środków bez zbędnych formalności.

Dopisek „bez zaświadczeń” nie oznacza, że bank nie wymaga od konsumenta przedstawienia żadnych dokumentów. Potrzebne będą przede wszystkim:

 • Ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, w tym przypadku dowód osobisty lub paszport
 • Oświadczenie o dochodach, podpisane przez klienta

Oświadczenie a zaświadczenie – ważna różnica

Oświadczenie znacznie różni się od standardowego zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia. To ostatnie wydawane jest przez pracodawcę i zawiera szereg szczegółowych informacji. Jeśli chodzi o kredyty online na oświadczenie, klient sam deklaruje źródło i wysokość swojego dochodu.

Z punktu widzenia klienta, pożyczka gotówkowa online na oświadczenie to bardzo duża wygoda. Nie traci on czasu na zbieranie wszystkich dokumentów. Badanie zdolności kredytowej konsumenta opiera się przede wszystkim na jego deklaracji dotyczącej osiąganych dochodów. Poza tym czas oczekiwania na decyzję kredytową jest wyraźnie krótszy.

Kredyty bez zaświadczeń mają ograniczenia

Chociaż kredyt online bez zaświadczenia to bardzo wygodna i szybka opcja, ma pewne ograniczenia. Po pierwsze, banki zwykle udzielają takich pożyczek na niższe sumy. Dokładne widełki wartości różnią się w zależności od banku, ale jedno jest pewne – nawet najlepszy kredyt gotówkowy bez zaświadczenia nie będzie tak wysoki jak oferta standardowa.

Po drugie, niektóre banki pozwalają na kredyt online na oświadczenie jedynie dla swoich klientów. Konsument musi posiadać konto lub inne produkty w danym banku, żeby zostać uznany za wiarygodnego. To dodatkowe zabezpieczenie, które stosują niektóre instytucje finansowe.

Niekiedy kredyt na dowód oprócz oświadczenia wymaga dostarczenia potwierdzonej przez bank historii rachunku. Zwykle dotyczy to konsumentów, którzy starają się o kredyt gotówkowy w banku, w którym nie mają innych produktów. W ten sposób kredytodawca chce sprawdzić, czy dane podane na oświadczeniu są zgodne z faktycznymi wpływami na rachunek bankowy.

Jaki kredyt gotówkowy – standardowy czy bez zaświadczenia?

Jeżeli interesuje Cię kredyt gotówkowy online, warto rozważyć obie opcje. Pożyczka na oświadczenie to przede wszystkim wygoda i minimum formalności. Z drugiej strony, kredyt gotówkowy z oferty standardowej może oferować większą kwotę i atrakcyjne warunki spłaty.

Bez względu na wybraną opcję, dobry kredyt gotówkowy pozwoli Ci na realizację wszystkich marzeń. To najlepszy sposób na zdobycie szybkiej gotówki na dowolny cel.

Gdzie szukać ofert kredytowych?

Z pewnością chcesz znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, czyli taki o niskim oprocentowaniu. Nie musisz samodzielnie odwiedzać placówek lub stron internetowych wszystkich polskich banków. Żeby poznać aktualne oferty i promocje, warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki kredytów. Dzięki temu szybko porównasz najważniejsze parametry pożyczki w różnych miejscach i wybierzesz najlepszą opcję.